קלף 253: נמר ( וגם על משפחת החתוליים, Apple ומערכות הפעלה )

העולם המופלא 2 :"החי והצומח" הוספת תגובה

ברגע שהוא הונח על שולחני, בזהירות הראויה, לא יכלתי להתיק את עיני ממנו. הצבעים, המראה , הגימור ומעל לכל עולם הידע המסעיר שעמדתי להיכנס אליו ושציפה לי מעבר לפינה- כל אלו גרמו לבהייה ארוכה בפלא שהיה מונח. התחושה הזו התרחשה לראשונה עת ראיתי בילדותי את אלבום העולם המופלא הראשון, ובפעם השנייה חזרה תחושה זו, לפני 20 שנה, עת רכשתי לראשונה את מחשב המקינטוש, מבית אפל,  המחשב הראשון שלי :Macintosh  Classic . מאז ועד היום, אני עומד עדיין משתומם ומביט בפעילות חברת  Apple  בהשתאות. פעילות פורצת גבולות, מתוות דרך היוצרת סמן קדימה ומאותתת לכולם שאנו עומדים בפני עוד פריצת דרך טכנלוגית מרתקת. ולמה אני מספר את כל זה? בדיוק אתמול, ב-28 לחודש, מכריזה  Apple    על מערכת ההפעלה החדשה שלה: " נמר שלג "  ( 10.6  ) Snow Leopard

Apple בחרה בחכמה, במשפחת החתוליים הפראיים והמסתוריים לייצג בצורה מופלאה את ליבו והמנוע של כל מחשב מקינטוש שהוציאה.המהירות, הביצועים, התחכום והיצירתיות, אפיינו גם את מחשביה. מערכת קסומה זו מצטרפת לקודמיה, צ'יטה (10.0), פומה (10.1), יגואר ( 10.2) , פנתר (10.3), טייגר ( 10.4) ,לאופרד ( 10.5) וסנו ליאופרד ( 10.6) קבלו את כל מערכות ההפעלה, בזו אחר זו,  הרי הן לפניכן מתוך אלבומי העולם המופלא:

צ'יטה ( מערכת הפעלה 10.0 ) הופצה במרץ 2001

נמר הודי צ'יטה

‭" ‬  מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים ‭                   ‬סוג‭: ‬ברדלס‭                              ‬מין‭: ‬נמר‭ ‬הודי

ידועים‭ ‬שני‭ ‬מינים‭ ‬של‭ ‬בעל‭ ‬חי‭ ‬זה‭. ‬האחד‭ ‬מצוי‭ ‬בהודו‭ ‬והשני‭ ‬באפריקה‭. ‬הנמר‭ ‬ההודי‭ ‬מצוי‭ ‬בכל‭ ‬דרום‭ ‬אסיה‭ ‬מסוריה‭ ‬ועד‭ ‬להודו‭. ‬זו‭ היח ‬הנמצאת‭ ‬בערבות‭ ‬ובמישורים‭ ‬ירוקים‭. ‬שערותיו‭ ‬אדמדמות‭-‬צהובות‭ ‬או‭ ‬זהובות‭ ‬בדומה‭ ‬לאריה‭ ‬ומנומר‭ ‬בנקודות‭ ‬שחורות‭. ‬הנמר ‬ההודי‭ ‬מאופיין‭ ‬גם‭ ‬בפס‭ ‬שחור‭ ‬הנמשך‭ ‬מהזווית‭ ‬הפנימית‭ ‬של‭ ‬העין‭ ‬ולרוחב‭ ‬הלחי‭. ‬גבהו‭ ‬של‭ ‬המבוגר‭ ‬כ-85‭ ‬  ס“מ‭ ‬ואורכו‭ ‬למעלה ‬ממטר‭. ‬תנועותיו‭ ‬זריזות‭ ‬ומהירות‭ ‬ואין‭ ‬כמעט‭ ‬שום‭ ‬חיה‭ ‬המסוגלת‭ ‬להתחרות‭ ‬במהירותו‭. ‬"

פומה ( מערכת הפעלה 10.1 ) הופצה בספט' 2001

פומה

‭" ‬  מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים‭                     ‬סוג‭: ‬חתול‭                                 ‬מין‭: ‬פומה ‬

‭‬הפומה‭ ‬נקרא‭ ‬גם‭ ‬האריה‭ ‬האמריקאי‭; ‬מצוי‭ ‬מקנדה‭ ‬ועד‭ ‬למיצרי‭ ‬מגלן‭. ‬הוא‭ ‬ניכר‭ ‬בצבעיו‭ ‬הכהים‭ ‬והצהבהבים‭- ‬אדומים‭, ‬בחוסר‭ ‬רעמה‭ ‬וכפתור‭ ‬הזנב‭.  ‬כמו‭ ‬כן‭ ‬הוא‭ ‬בעל‭ ‬נקודה‭ ‬לבנה‭ ‬קטנה‭ ‬מתחת‭ ‬לעיניו‭ ‬ומעליהן‭. ‬אורכו‭ ‬כ‭- ‬1.20‭ ‬מטר‭ ‬ואורך‭ ‬זנבו‭ ‬כ-60 ‭ ‬ס“מ‭ ‬ומשקלו‭ ‬מגיע‭ ‬לכ‭- ‬70‭ -‬60‭ ‬ק“ג‭. ‬ גופו‭ ‬הרזה‭ ‬ורגליו‭ ‬הארוכות‭ ‬מאפשרים‭ ‬לו‭ ‬להיות‭ ‬צייד‭ ‬מהיר‭ ‬למדי‭. ‬הראש‭ ‬מעוגל‭ ‬וקטן‭. ‬הוא‭ ‬חי‭ ‬הן‭ ‬בהרים‭ ‬והן‭ ‬ביערות‭ ‬ובמשורים‭. ‬הוא‭ ‬הולך‭ ‬בשקט‭ ‬ומטפס‭ ‬בזריזות‭ ‬על‭ ‬עצים‭. ‬הפומה‭ ‬הוא‭ ‬בעל‭ ‬חי‭ ‬אכזרי‭ ".‬

יגואר ( מערכת הפעלה 10.2 ) הופצה באוג' 2002

יגואר

‭" ‬  מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים‭                       ‬סוג‭: ‬פנתר                              ‬מין‭: ‬יגואר

היגואר הנקרא לעתים אף נמר הוא בעל חי הנמצא במרכז אמריקה ובדרומה. שערותיו קצרות, צפופות ורכות והעור צהוב עם מספר רב של נקודות שחורות עגולות ומוארכות. קיים גם סוג שחור לגמרי שהוא יפה ביותר. אורכו של היגואר כ- 1.70 מטר ועוד 70 ס"מ אורך הזנב. הוא חי ביערות או מישורים וניזון מצפורים, חזירים, איילות וחיות קטנות. הוא קטן במעט מהאריה והנמר ופחות חזק מהם, אולם נהמותיו מפחידות למדי. היגואר יוצא לצייד בעיקר בלילות או בשעות בין הערביים. "

פנתר ( מערכת הפעלה 10.3 ) הופצה באוק' 2003

פנתר שחור

‭" ‬ מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים‭                   ‬סוג‭: ‬פנתר                               ‬מין‭: ‬פנתר שחור

חיה זו ממשפחת החתוליים מצויה בצפון אפריקה ואסיה. שערותיה שחורות ומבריקות ורגליה ארוכות יחסית. הזנב ארוך כאורך הגוף. אורכו של הפנתר השחור כ- 2.20 מטר ומעלה, כולל הזנב. הוא חסר רעמה וכפתור בקצה הזנב. הפנתר השחור הוא חתול זריז וער. רק האריה והנמר עולים עליו מבחינת הגודל והחוזק. הוא ניזון מקופים, תנים, אנטילופים , זברות בקר וחיות אחרות. הוא מטפס בזריזות ומבלה זמן רב על עצים. הפנתר השחור שוקל כ- 70 ק"ג פחות או יותר. "

טייגר ( מערכת הפעלה 10.4 ) הופצה באפר' 2005

טיגריס טייגר

‭" ‬מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים‭                   ‬סוג‭: ‬פנתר                               ‬מין‭: ‬טיגריס

חיה נהדרת זו אכזרית יותר מהאריה וחזקה לא פחות ממנו. הטיגריס אינו פוחד מאף אחד פרט לפילים וקרנפים ובעיקר מהבופולו המסוגל לקרעו לגזרים בעזרת קרניו החזקות. הטיגריס היא חיה לילית המחכה בסבלנות לקורבנה כשהיא מוסתרת בין השיחים או בין העשבים בשדות. הוא ניזון מאיילים, אנטילופים, חזירי בר ובקר. אזור תפוצתו באסיה ואפריקה, המין הגדול ביותר מצוי בהודו, גובהו כמטר ואורכו למעלה משלושה מטרים. לזכרים יש רעמה קצרה. "

ליאופרד ( מערכת הפעלה 10.5 ) הופצה באוק' 2007

נמר

‭" ‬מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים                  ‬סוג‭: ‬פנתר                                  ‬מין‭: ‬נמר

הנמר נחשב כאחת החיות היפות ביותר. הוא בעל חי פרא המסתגל בקלות לכל אקלים על גבי כדור הארץ. תפוצתו בכל אסיה ואפריקה. הוא פראי ומסוכן יותר מהפנתר והאריה שהם אויביו המושבעים. הנמר מוכר כאחת החיות התוקפניות ביותר מבין שאר חיות הפרא ןהוא מוכן תמיד להתמודד עם בעלי חיים אחרים או עם ציידים. ישנם נמרים שחורים בעלי נקודות צהובות או צהובים עם נקודות שחורות וכן קיים מין שהנו כמעט לבן. הם ניזונים מאיילים, חזירי בר ומצבאים. "

סנו ליאופרד ( מערכת הפעלה 10.6 ) הופצה באוג' 2009

קלף של  נמר ‬שלג‭ ,‬אמנם עדיין‭ ‬אין ( ‬אבל‭ ‬יש‭ ‬את‭ ‬לינוקס‭ ‬שחולקת‭ ‬את‭ ‬אותה‭ ‬תפישת ‬ עולם‭ ‬של ‭‬Apple : ‬וויזואליות‭ ‬שימושית ‭ (

חתול יער לינקס

" ‬מערכת‭: ‬בעלי‭ ‬מיתר‭              ‬מחלקה‭: ‬יונקים‭                        ‬סדרה‭: ‬טורפים
משפחה‭: ‬חתוליים‭                   ‬סוג‭: ‬לינקס‭                              ‬מין‭: ‬לינקס‭ ‬אמריקאי

חתול היער שייך למשפחת החתוליים והוא למעשה חתול בעל רגליים ארוכות וחסונות, זנב קצר מאוד ואזניים מחודדות המכוסות בשיער דמוי ציציות. ישנם מספר מינים המצויים ביערות צפון אמריקה, חלקים של אירופה וצפון אסיה ומרכזה. צבע שערותי משתנה בהתאם למקום מחייתו: הוא עלול להיות אפור או אדמדם-חום. באזורים אחדים יש לו כתמים כהים. בהודו מאמנים חתול זה לצייד צבאים. עורו יקר מאוד והוא מבוקש על ידי יצרני נעליים . "

רוצים לקבל עדכונים שבועיים על כל מה שחדש בעולם המופלא?

כתובת מייל:

 

7 תגובות ל “קלף 253: נמר ( וגם על משפחת החתוליים, Apple ומערכות הפעלה )”

 1. התגובה של Deputy Doolittle:

  תודה על עוד הפוסט מפתיע, אכן סטיב ג'ובס הוא אחד האנשים החשובים ביותר שידע עולם המיחשוב מעודו.
  ולי נותר רק להביט בקופסא המכוערת ועמוסת החוטים שניצבת מולי ובתוכה פועלת מערכת הפעלה חסרת מעוף, נחותה טכנולוגית ומלאה בתקלות. כל שנשאר הוא לקנא בכל מי שעכברו מחובר למחשב מק.

 2. התגובה של דודי מתופפים:

  עוד שרשור של תמונות, שאני יכול לבהות בהם זמן בלתי קצוב ולהיזכר במה שהיה הקשר החי שלי עם העולם הגדול,
  תודה רבה
  דודי

 3. התגובה של larry:

  באופן מפתיע, סך עלות מחשב פיסי כיום ( עלות המחשב עצמו, התחזוקה השוטפת, טכנאי תקלות ,זמן , תוכנות חדשות וכו') מתקרבת מאוד לעלות של מק , כך שמומלץ בהחלט כשעומדים בפני רכש מחשב חדש, לבדוק גם אפשרות לקניית מק, לאדם הסביר.
  ובלי מק, לא היה מוקם פרוייקט העולם המופלא…..

 4. התגובה של מסיבות:

  הנמר צריך להיות מלך החיות. זאת החיה הכי מדהימה

 5. התגובה של לוח מודעות:

  מהמם אני מאד אוהבת את נושא הפוסט לדעתי מלך החיות צריך להיות הפנטר השחור …. מפחיד

 6. התגובה של צבי:

  למעשה אין חיה כזאת, פנתר. פנתר זה שם של תת-משפחה במשפחת החתולים, והיא משפחת החתולים הגדולים. משפחת הפנתר הכוללת 4 חברים: אריה, נמר, טיגריס ויגואר. 4החברה האלה הם גם היחידים במשפחת החתולים שמסוגלים לשאוג.
  וה"פנתר" השחור מהקלף? זהו כנראה מופע שחור של אחד מ 4 החתולים הגדולים ממין פנתר. בדרך כלל זה נמר או יגואר. אבל זה לא חיה בפני עצמה.

 7. התגובה של מלך:

  מגניב!!!!!!!

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS