קלף 293: דרכים להדלקת מדורה ( וגם תזכורת למפגש אספני האלבומים )

העולם המופלא 5 : " עולם ומלואו " הוספת תגובה
(תזכורת לארוע מפגש אספני אלבומי העולם המופלא-מטה )

"עשן סמיך את עיני מכסה…ולא יודע איך לצאת מזה..". היטיב לתאר אריאל זילבר את התחושות שעולות ערב ל"ג בעומר כשכל הגנים, בתי הספר ותנועות הנוער מתרכזות באחת במגרש  כורכר צר בישובנו הקט ופורסות מדורות תחת כל סאג' רענן.  לא בטוח שלכך התכוונו אבותינו כשיסדו את החג – מה שבטוח הוא  שהילדים נהנים- פיהם מרוח בזוויותיו במתיקות ילדותית של כתמי שוקולד מהפיתה שזה עתה נאפתה והם אוחזים בידם בשיפוד מרשמלו חם מהמדורה, וכשהם מרוצים-אנחנו מאושרים. ולמי שמתקשה בהדלקת המדורה הנה הדרך הטובה ביותר להדלקת מדורת שדה כפי שהופיעה באלבום: "עולם ומלואו".

293. דרכים להדלקת מדורה

293 דרכים להדלקת מדורה

"השליטה בדרכים השונות להכנת מדורת שדה היא פרט מידע חשוב ביותר בפעילות המחנאית. אין מחנה ללא מדורה, המיועדת להבריח חיות בר בלילה, להאיר את החשיכה ואולי החשוב מכל- להכין את מזוננו בשדה. יש להכיר את סוגי העץ המתאים ביותר למטרה זו, כפי שצריך לדעת כיצד להציבו כדי שיבער מהר יותר ובמשך זמן רב ככל האפשר. כאשר הודלקה מדורת מחנה, ניתן לווסת את האש בהתאם לצרכים השונים. בתמונה רואים אנו סוגי מדורות מהמשולש הפשוט הבנוי לחימום סירים וקדירות, עד לתנור מאולתר, המאפשר לנו לצלות מזון. ישנם תנורי  אבן וישנם מדורות גזעים המתאימות לצורך במדורה  הבוערת זמן רב. "

_________________________________________________________________________________________________________

תזכורת: מפגש אלבומי העולם המופלא

במלאת שנתיים  להקמת  אתר אלבומי העולם המופלא, יוצגו בשישי הבא, ה-7 במאי בשעה 10-00 בבוקר האלבומים מהאוסף הפרטי שלי . המפגש שיערך בפארק הלאומי ברמת גן, ממש לפני הכניסה לספארי יהיה פתוח לכולם וביחוד לכל מי שלא ראה את האלבומים  מזה 40 שנה ויכלול גם פריטים מהאלבומים שטרם הוצגו .  כל המעוניין מוזמן להביא את אלבומיו וקלפים להחלפה מאוספו  הפרטי, ולחלוק זכרונות ,חוויות וסיפורים עם שאר המשתתפים. המבקרים יוכלו להנות משוק החלפה , מכירה וקנייה, שיתרחש בינם לבין שאר האספנים. ילדים מוזמנים בשמחה אל הארוע. כיבוד קל, התרגשות ולחלוחית בעיניים- מובטחים. נשמח לראותכם !

תאריך: יום שישי, ה-7 למאי

מקום: הפארק הלאומי ברמת גן, לפני הכניסה לספארי ( שולחנות ישיבה על הדשא מימין )
mifgash@HaolamHamufla.co.il
שעה: 10-00  12-00
טלפון לקשר: לארי 050-6234557

לאישורים במייל: mifgash@HaolamHamufla.co.il

( לדף האירוע בפייסבוק )

(מצורפת מפה)

מפת הגעה מפגש העולם המופלא

רוצים לקבל עדכונים שבועיים על כל מה שחדש בעולם המופלא?

כתובת מייל:

 

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS