קלף 203 : הטלפון ( וגם על האייפון הראשון )

העולם המופלא 1: " העולם המופלא " הוספת תגובה

גרהם בל , ממציא הטלפון,  לא היה מאמין למראה עיניו ולמשמע אזניו כשהיה חוזה במתקפת יחסי הציבור, עם בוא האייפון לארץ. ביקור במרכזי האייפון העכשווים שקמו  בארץ כפטריות לאחר האייפון,  לא היו מותירות בליבו ספק – עברנו כברת דרך ארוכה מאז מיזם הסקייפ הראשון של שנות ה- 70: הדיבור בשכונה עם שתי קופסאות אשל ריקות, מחוברות בחוט צמר גס.      ( אגב, השמיעה בהן היתה מצויינת והם הגיעו ללא חבילה חודשית שמצריכה לקיחת משכתנא למימונה ).  האם האבולציה הזו מבורכת?  האם באמת יש צורך בכל אלפי התכונות המלוות כל מכשיר קוריאני, בעוד שאנו בסה"כ רוצים, לדבר ? )
בדבר אחד אין ספק, למרות האיחור האופנתי בהגעתו של האייפון לישראל ( שנתיים מהכרזתו)  ,  גרהאם בל יכול לנוח על משכבו בשלום: העיקרון  שבליבת המצאתו נשמר ושוחזר גם במאה העשרים ואחת. לכבוד בל ולכבוד ג'ובס, מנכ"ל אפל, מובא קלף הטלפון, להנאת כולם.

הטלפון- האייפון הראשון

(203) הטלפון

" ב- 1876 החשמלאי והפיסיקאי האמריקאי, אלכסנדר בל (1922-1847), מצא שיטה כיצד להפוך קול לזרם חשמלי המועבר דרך חוטי חשמל. המצאתו נקראה טלפון, שפירושה לדבר מרחוק, כשם שטלגרף פירושו לכתוב מרחוק. המצאתו כללה מעגל חשמלי פשוט, המורכב ממשדר המחובר אל המקלט באמצעות חוט מתכת, והניזון מזרם חשמלי מסוללה. המשדר מורכב ממיקרופון, שהוא מכשיר ההופך את רעידות גלי קול לזרם חשמלי, המגיע דרך התיל עד המקלט. במקלט יש אלקטרומגנט ורמקול. האלקטרומגנט הופך את הזרם לתנודות מגנטיות, והרמקול יוצר מהם בחזרה גלי קול. הוא השתמש במגבר קטן שהגביר את הקול.
 "

האייפון הראשון: שתי קופסאות אשל עם חוט

מערכת תקשורת פשוטה לבנייה- מתוך אתר המחלקה להוראת המדעים, מכון וויצמן

האייפון היקר בעולם

האייפון היקר בעולם, משובץ יהלומים בשווי $2,517,345

תגובה אחת ל “קלף 203 : הטלפון ( וגם על האייפון הראשון )”

  1. התגובה של Deputy Doolittle:

    הרסת אותי עם האייפון שמשובץ ביהלום, זה בהחלט הדבר האידיוטי ביותר שאפשר לעשות עם יהלומים. במיוחד בימינו כשהטכנולוגיה קופצת דור כל חצי שנה ובקרוב מן הסתם נחזה באייפון דור 3.
    יהלומים הם אולי לנצח, אייפון דור 2 ממש לא…
    :)

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS